Четвер, 18.10.2018, 13:17

Сайт-портфоліо вчителя математики Кіча О.В.

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 63
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Конспекти уроків

Головна » Статті » Конспекти

Прикладні задачі планіметрії.

Варіант 1

Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника

№1.

Автомобіль піднімається по шоссе вверх вздовж моря під кутом 15` і проїздить 500 метрів. Яку відстань пройде пішохід, рухаючись пішки берегом моря

№2.

Висока радіовежа закріплена тросами. Яку довжину має трос, якщо точка А знаходиться на відстані 75 м від основи вежі, і трос закріплено під кутом 59` до землі?

 №3.

Якої довжини має бути пожежна драбина, щоб по ній можна було піднятися на дах будинку заввишки 9 м , якщо ставити її під кутом 70` до поверхні землі.

№4.

Проїхавши від старту прямолінійною ділянкою шоссе 300 м, велосипедист опинився на 11 м вище, ніж точка старту. Знайдіть кут підйому шоссе на цій ділянці

Вписані та описані многокутники. Довжина кола.

№1.

По колу потрібно розмістити центри отворів для 15 болтів так, щоб відстань між центрами отворів дорівнювало 30 мм. Знайдіть довжину радіуса кола.

Теорема Піфагора

№1.

Драбина довжиною 12,5м приставлена до стіни так, що відстань від нижнього кінця драбини до стіни 3,5м. На якій відстані від землі впирається в стіну верхній кінець драбини?

 №2.

Вертикальна вежа тримається за допомогою 4 канатів, що кріпляться до неї на відстані 16 м від землі та на відстані 12 м від основи вежі. Скільки метрів канату потрібно, щоб закріпити вежу, якщо на вузли пішло 10м?

№3.

Від  причалу одночасно відплили два пароплава: один на південь зі швидкістю 16 миль за/год, а другий на захід, зі швидкісю 12 миль за/год.Яка відстань буде між пароплавами через 2.5 год.?        (1 миля – 1.85 км.)

№4

Ширина сходинок  в житловому будинку  30 см, а висота 15 см. Знайти довжину  підойму, який містить 20 сходинок?

 

№5.

До вертикального стовпа в двох місцях, які знаходяться  4 м один від одного, прикріплено 2 троса, другі кінці яких кріпляться до землі. Відстань від основи стовпа до тросів 12 м , довжина меншого троса 12 м. Знайдіть довжину більшого троса.

Подібні трикутники

№1.

Стовп висотою 15 м закривається монетою діаметром 2 см, якщо тримати її на відстань 70 см від ока. Знайти відстань від стовпа до спостерігача.

№2

Тінь, яку відкидає вежа на поверхню землі 9 метрів, тоді, як жердина, заввишки 2 метри відкидає тінь 2,4 метри. Знайти висоту вежі?

№3.

Висота зображення дерева на задній стінці фотоапарата дорівнює 32 мм. Знайдіть висоту дерева, якщо воно знаходиться на відстані 29 м від об'єктива фотоапарата, а глибина фотокамери 16 см.

Трапеція.Чотирикутники

№1.

Для садка відвели ділянку землі, яка має форму рівнобічної трапеції, одна з основ на 50 м  більша від кожної сторони, а середня  лінія 90 м. Навколо садка проходить алея шириною 2 м. По обидві сторонни від алеї  потрібно посадити дерева на відстані 3 м один від одного. Скільки потрібно для цього дерев?

№2

 Для побудови  трампліну поставили балку висотою 10 м, а довжина самого трампліну 13 м. Знайти відстань від балки до початку трампліну, якщо висота трампліну у місці стрибка 2 м?

№3

Висоти двух вертикальних стовпів 5 м та 12,5 м відстань між ними 10 м знайти найменшу довжину троса яким можна з'єднати верхні кінці стовпів

Варіант 2

Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника

 №1.

Розвідний міст підняли під кутом 32 градуси на висоту 40 метрів. Знайти довжину моста?

№2.

Висока радіовежа закріплена тросами. Яка висота вежі, якщо точка А знаходиться на відстані 75 метрів від основи вежі, і трос закріплено під кутом 71` від землі.

№3.

Сашко , дивлячись на дерево, бачить верхівку під кутом 32 градуси. Зріст Сашка 1,6 м, відстань до дерева 8 м. Знайдіть висоту дерева?

№4.

Під яким кутом падає на землю сонячний промінь, якщо вертикальна жердина, довжина якої становить 1,5 м , відкидає тінь завдовжки 0,7 м?

 Вписані та описані многокутники. Довжина кола

№1.

Кути квадратного залізного листа зі стороною а зрізані так, що утворився правильний восьмикутник. Знайти сторону восьмикутника.

Теорема Піфагора

№1.

Для встановлення вежі телевізійної антени виготовлені троси довжиною 20,2 м , які закріплені до вежі на висоті 1,62 м. На якій відстані від основи вежі потрібно закріпити кінці троса?

№2.

Вертикальна вежа тримається за допомогою 3 канатів, що кріпляться до неї на відстані 10 м  від землі  та до землі на відстані 12 м  від основи  вежі. Скільки  метрів канату потрібно , щоб закріпити вежу?

 №3.

Від  причалу одночасно відплили два пароплава: один на північ зі  швидкістю 16 миль за/год, а другий на захід, зі швидкістю 12 миль за/год. Яка відстань буде між пароплавами  через 3 год?        (1 миля – 1,85 км)

№4

Ескалатор  торгового центру має 23 сходинки. Ширина сходинок 40 см, а висота 20 см. Знайти довжину ескалатора?

№5.

 До вертикального стовпа в двох місцях, які знаходяться 2 м один від одного, прикріплено 2 троса, другі кінці яких кріпляться до землі. Відстань від основи стовпа до тросів 8 м , довжина меншого троса 10 м. Знайдіть довжину більшого троса.

Подібні трикутники.

№1.

Знайдіть висоту вежі,якщо відстань від спостерігача до жердини дорівнює

1,5 м, до вежі - 39 м ,висота жердини – 3 м, а зріст спостерігача 1,8 м.

№2.

Тенісний м'я подали з висоти 2 м 10 см. Він пролетів над  сіткою, висота якої 90 см. На якій відстані від сітки м'яч впаде на землю, якщо подали його з лінії,  яка знаходиться за 12 м від сітки, і м'яч летить по прямій.

№3.

Зображення дерева, віддаленого на 60 м від об`єктива фотоапарата , має на плівці висоту 8 мм. Відстань від об’єктива до зображення дорівнює 40 мм. Яка висота дерева?

Трапеція.Чотирикутники.

№1.

Ділянка відведена під фруктовий сад має форму трапеції. Дерева розташовані в 5 рядів на однаковій відстані один від одного. У всіх рядах відстань між сусідніми деревами однакова. В одному крайньому ряду 18 дерев, а в другому 26. Скільки дерев в кожному з останніх рядів?

№2

Для побудови  трампліну поставили балку висотою 5 м, а довжина самого трампліну 6 м. Знайти відстань від балки до початку трампліну, якщо висота трампліну у місці стрибка 2 м?

№3

 Висоти двух вертикальних стовпів 2 м та 8м ,відстань між ними 8 м. Знайти найменшу довжину троса, яким можна з'єднати верхні кінці стовпів?

Категорія: Конспекти | Додав: Олена (23.09.2012)
Переглядів: 1198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: