П`ятниця, 26.04.2019, 06:38

Сайт-портфоліо вчителя математики Кіча О.В.

Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 63
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Куріння. Вплив негативних явищ на організм підлітків

КУРІННЯ

Мета: показати яскраві картини того зла, яке зароджують куріння, наркоманія

          та пиятцво. Сприяти тому, щоб учні враховували і усвідомили цю 

          загрозу, сприяти попередженню куріння та вживанню алкоголю.  

          Пропонувати здоровий спосіб життя.

Обладнання: малюнки та плакати, афоризми та вислови, тести.

             На сьогоднішній зустрічі ми спробуємо ще раз неординарно подивитись на проблему алкоголю, наркоманії, куріння і СПІДа. Ми повинні визначити позицію міста і його мешканців і школярів по відношенню до алкоголізму, наркотикам, курінню і СПІДу як реального негативного явища сьогоднішнього дня.

            Ми обговорюємо цю проблему тому, що школярі в свої 15 – 16 років перебувають на старті, як спортсмени чи космонавти перед стартом, мобілізують свою волю і сили; це найважливіший для них рубіж: вони стартують у доросле життя. І зустріти його вони мають у всезброєнні і добре підготовленими фізично і морально.

            А зараз історик розповість нам про виникнення тютюну. Родом тютюн із Америки. Після відкриття Америки Колумб спостерігав процес куріння індійцями сухих подріблених листків і привіз їх насіння і Європу. Але в 1604 році була написана перша популярна книжка про шкідливість куріння. В ній писалось "… звичка, на яку гидко дивитись, нестерпна для нюху, шкідлива для мозгу, небезпечна для легенів…".

             Подивіться на плакат:

"Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації".

(О. де Бальзак)

             А зараз шкільний лікар розповість нам про куріння, як куріння впливає на організм школяра. Початку куріння може сприяти гарний вигляд упаковки, запальнички, підмічена у когось манера тримати цигарку, струшувати попіл, випускати дим. Діти, взявши цигарку, вважають себе дорослими, самостійними, сміливими, і бажання виділитися серед однолітків бере верх над волею і розумом. Перша спроба закурити у всіх визиває відразу, але бажання стати дорослими примушує далі продовжувати насилля над собою. Скоро виникає перша необхідність закурити наодинці. Ось ви і вступили до наркоманів. Чому наркоманів? Куріння тютюну не є фізіологічною потребою організму, а відноситься до побутової наркоманії, зумовленої дією нікотину. Особливо небезпечно куріння для росту організму. Школяри, які курять, як правило, гірше вчаться, частіше порушують дисципліну. Затримка росту, загального розвитку, порушення слуху, зниження зору – все це завдяки курінню. Причому, на організм дівчинки куріння діє сильніше – голос її стає грубим, шкура набуває нездоровий відтінок, зуби жовтіють, волосся стає ломким. Крім зовнішніх ознак, куріння приносить шкоду жіночому організму в майбутньому. Діти у курящих матерів народжуються слабенькими і часто хворіють, постійно плачуть. Куріння викликає нудоту, слабкість, сонливість, головну біль, шум в вухах і голові. А зараз послухайте хіміка, який роповість про шкідливість нікотину на организм людини.

            Під час куріння відбувається суха перігонка: повітря, проходячи крізь шар тліючого тютюна, нагрівається до високої температури і виносить з нього різні речовини, які разом з димом надходять до легень. З продуктів сухої перегонки тютюну найбільше значення мають аміак, оксид вуглецю та канцерогенні вуглеводи (від латинського слова "канцер" – рак), які сприяють виникненню злоякісних пухлин. Дехто з курців думають, що сигаретні фільтри, очищаючи дим від частинок, роблять його нешкидливим. На жаль, це не так. Найчастіше вживані фільтри, виготовлені із спеціально оброблених сортів паперу, затримують не більше яу 20% речовин, що містяться і димі.

Подивимось ще раз на плакат: "Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує разум, отуплює цілі нації" О. де Бальзак).

Куріння завдає величезної шкоди не тільки курцеві, а і усім оточуючим, тому його забороняють у громадських місцях – на транспорті, в театрах, їдальнях, в магазинах. І всюду ми можемо побачити знак, який означає заборону курінню. Подивиться: No smoking! У перспективі куріння вважатиметься вершиною безкультур'я. Недарма народ придумав і таке прислів'я: Хочеш довше жити – кидай курити. Пам'ятайте: здоров'я, справжня радість життя і щастя несумісні з тютюном.

Паліть якщо бажаєте:

-          часто хворіти;

-          мати захворювання серця;

-          мати хворі зуби;

-          захворіти реком легені;

-          померти раніше свого часу.

 В США статистикою було виведено, що кожні чортирі хвилини помирає  людина, смерть якої зумовлена курінням сигарет.

 А чи знаєте Ви?

1.      Куріння сигарет – це головна, едина причина сметри, яку можна ліквідувати у нашому суспільстві.

2.      Кожна сигарета вміщує 15 різних канцерогенів (викликаючих рак легенів).

3.      Легені чоловіка, який палить, мають один літр осаду смоли.

4.      Кожна випалена сигарета зкорочує життя людини на 8 хвилин.

5.      Куріння – це як фізичний так і психологічний наркотик. Виконування фізичних вправ не приводить к ліквідації негативних наслідків куріння – 90% курців визнають, що вони хочуть кинути палити.

 Отже подивимося на дошку і зробимо висновки.

 Але не тільки тютюн завдає шкоди тілу, а також ще одна хвороба – алкоголізм – який призводить до соціальної, фізичної і психічної деградації особистості. А зараз послухайте історичні дані виникнення спирту.

Першим спирт почали добувати в VIIVIII століттях араби і називали його "аль когаль", що означає "одурманюючий". До нас він потрапив в 16 ст. Спочатку було видано указ про продаж горілки по одній чарці. Але казна мала великий прибуток з продажу горілки, і в 19 ст. горілка набула широкого масштабу.

Послухаємо біолога, яка розповіст про "зеленого змія". Сьогодні алкоголь дуже поширений серед молоді і підлітків. Вживаючи алкоголь, підлітки вважають себе дорослими і не задумуються про наслідки. Для таких підлітків характерні розв'язаність, хвастощі, безпорадність, пасивність. Алкоголь, потрапляючи до організму дитини, швидко розноситься кров'ю до мозгу. Це викликає тяжкі симптоми отруєння. Токсична дія алкоголю на організм підлітка у багато разів сильніша за дію на організм дорослої людини. Підлітки думають, що вони можуть кинути пити в любий момент, але не розуміють, що це зробити дуже тяжко. Подивиться на плакат "Річка починається з струмочка, а пияцтво з чарочки" – Зелений змій їх втягує все більше і більш у глибоку безодню. Токсична дія алкоголю перш за все впливає на функціонування нервової системи. Вже малі дози алкоголю порушують роботу судин головного мозгу: спостерігається їх розширення, збільшена проникність крововилив в тканину мозгу. Все це спричинює підсилений прилив алкоголю до нервових клітин і призводить до ще більшого порушення їх діяльності. Алкоголізм веде до деградації особистості і злочинності. Подивиться на плакати: "Алкоголізм – шлях до злочину", тому що плакат "П'яному море по коліно, а калюжа до вуха". Якщо підлітку не допомогти, він не може сам справиться со своєю хворобою і поповнює ряди бомжів і бічів. 90% хуліганських випадків трапляються в стані оп'яніння. Недаремно їх з давніх давен називали викрадачами розуму і здоров'я.

А зараз давайте послухаємо психолога. Подивиться на плакат: "Пияцтво є вправами у безумстві". Ми звинувачуємо Зеленого Змія в тому, що він вимагає собі в жертву не тільки дорослих людей, але їх майбутнє покаління. Він накладує свою лапу і отруює диханням ще не народжене покоління. Задумайтесь, ще не народилися, а вже принесли йому в жертву.

На нашу зкстріч ми запросили і радника по справах молоді, тому що він постійно спілкується з підлітками, знає їх проблеми і хоче розповісти про вплив нікотіну і алкоголю на стан здоров'я підлітка. Нікотін та алкоголь дуже знижає працездатність людей. Статистика показує, що продуктивність навчання і праці дуже знижується, що під впливом 100 гр. горілки м'язова сила зменшується на 25%.  Одна лікарь розповідає, що коли вона була в палаті, де лежать хворі  на рак легенів, які занедужали після багаторічного вживання алкоголю, то вона бачила їх обличчя, вона чула надсадний кашель, що вони буквально задихаються. І її хотілось крикнуть молоді: "Дивиться, ось чим усе це може закінчиться!" Ми змушені за допомогою плакатів, лекцій, рекомендованої літератури звертатися до всіх, хто курить або п'є алкогольні напої. Підступність тютюну і алкоголя полягає в тому, що розплата готується поволі, непомітно. Але вона – неминуча!

Тютюн і алкоголь заважають стати повноцінною людиною: здоров'ю, сильною, гарною, діяльною і щасливою.